Trekning til Champions League Byåsen møter blant annet Tertnes

før den offisielle trekningen torsdag 27.juni

Skrevet av byaasen

Grunnen til det er at Tertnes er et av de fire Wild Card lagene er sammen med, Viborg (DEN) Fleury (FRA) og Lokomotive Zagreb (CRO) og de vil gå inn i den andre ordinære kvalifiseringsrunden.

Også den ungarske klubben Erdi ble belønnet med en plass i konkurransen (kvalifisering Runde 2) som et resultat av Györ vant Champions League trofeet forrige sesong. EHF Executive Committee har dessuten også bestemt  at lagene fra de samme landene må trekkes inn i samme pulje i denne kvalifiseringen.

Det gjelder for to ungarske (FTC Rail Cargo Hungária og ETV-Erdi VSE), to norske (Byåsen Trondheim og Tertnes Bergen) og to danske lag (Team Tvis Holstebro og Viborg HK).

Flere lag fra ulike deler av Europa har denne sesongen avstått fra å delta i Champions League. Dette gjelder Oltchim Vâlcea (ROU 1), Elche Mustang (ESP 2), Karpaty Uzhgorod (UKR 1), PAOK (GRE1), Alavarium (POR1), RK Zaječar (SRB 1) og Dinamo Volgograd (RUS 1). For de fleste av disse handler det om økonomi.

Trekningen for kvalifiseringen vil finne sted torsdag, 27. juni 2013 kl 14:00 på EHF-kontoret i Wien, gruppespillet trekkes påfølgende dag.

Kvalifisering 1
Det spilles dobbelkamp hjemme/borte mellom SERCODAK Dalfsen og Muratpasa BSK som vil avgjøre hvilket lag som avanserer videre til kvalifiseringsrunde to.

Kvalifisering 2
12 lag er seedet direkte inn i gruppespillet. Blant disse finner vi blant annet Larvik.  Disse 12 lagene får selskap av vinnerne av fire puljene i kvalifiseringsrunde to. Alle puljene vil bli spilt i to semifinaler, hvor lag fra Pot en vil spille mot lag fra Pot 4 og lag fra Pot 2 vil møte lag fra Pot 3, vinnerne går til finalen.. Retten til å få arrangere disse puljene vil også bli trukket den 27. juni.

Seeding lag for kvinnenes EHF Champions League Gruppe Kamper Draw:

POT 1: Györi Audi ETO KC (HUN), Larvik (NOR), Buducnost (MNE), RK Krim Mercator (SLO)

POT 2: Balonmano Bera Bera (ESP), FC Midtjylland (DEN), Thüringer HC (GER), Metz Håndball (FRA)
POT 3: Hypo NÖ (AUT), HC Podravka Vegeta (CRO), IK Sävehof (SWE), MKS Lublin (POL)
POT 4: Den første rangerte laget fra hver av de fire kvalifiseringsturneringer.

Seeding lag for kvinner EHF Champions League Kvalifisering to Draw:

POT 1: FTC Rail Cargo Hungária (HUN), Byåsen Trondheim (NOR), HCM Baia Mare (ROU), Rostov-Don (RUS)
POT 2: Team Tvis Holstebro (DEN), HC Leipzig (GER), ETV-ERDI VSE (HUN), WHC Vardar SCBT (MKD)
POT 3: Vinner av SERCODAK Dalfsen (NED) vs Muratpasa BSK (TUR), LK Zug (SUI), Jomi Salerno (ITA), HC BNTU-BelAZ Minsk (BLR)
POT 4 ( wild card oppføringer): Tertnes HB Elite (NOR), Viborg HK (DEN), Fleury Loiret HB (FRA), RK Lokomotiva Zagreb (CRO)

Hvem vi møter i tillegg til Tertnes i Champions League kvaliken, kommer vi tilbake til så snart trekningen på torsdag er klar her på www.byaasen.no